Site icon Салон краси Цирульня на Еленський

Парфюмерний етикет. Як правильно користуватись парфумами

Парфюмерний етикет. Як правильно користуватись парфумами

Правила парфумерного етикету

Правило номер один: аромат повинен відповідати нагоді та обстановці. А ви (це правило номер два), користуючись духами, не маєте вторгатися у ольфакторний простір оточуючих. Що це означає?
Збираючись відвідати будь-яке з громадських місць, намагайтеся вибирати максимально коректні аромати, які не викликають відторгнення та різкої реакції у тих, хто буде поряд. Серед універсальних рішень квіткові композиції з трояндою, османтусом, флердоранжем; свіжі цитрусові одеколони; сухі деревні запахи. Хороший варіант – так звані аромати чистоти, які пахнуть повітрям після грози, холодною дощовою або солоною морською водою, випрасуваною білизною.
Навіть якщо ви – шанувальник важких, насичених ароматів (наприклад, східних або гурманських), намагайтесь зробити так, щоб відчували запах парфумів тільки ви самі, а до оточуючих долинав лише тонкий шлейф. Дозуйте запах, не наносьте занадто багато. Двох пшиків із флакона цілком достатньо.
Є кілька місць, де використання парфуму взагалі краще обемежити, просто для того, щоб не доставляти незручність іншим людям. Ці місця вам достеменно відомі: поліклініка, спортзал, салон літака. Багато хто обурюється, якщо вловить парфумерний шлейф у театрі або в арт-галереї, але це причіпки. Сама традиція зустрічей з мистецтвом передбачає, що людина захоче вбратися, зробити особливу зачіску, нанести «той самий» аромат. Справа знову ж таки в дозуванні.
А ось чого робити дійсно категорично не варто, то це наносити аромат у присутності інших людей. Напевно, ви хоч раз спостерігали таку картину: в офісному кабінеті чи опенспейсі хтось із співробітників дістає флакон парфумів і щедро поливається ними. Або, що ще гірше, застосовує модну техніку: розпорошує аромат у повітря і входить у хмаринку, що утворилася.
Перш ніж вчинити так, згадайте, що кількість алергіків зростає щорічно, а одна з поширених реакцій на парфум – напад задухи. Мігрень — теж таке собі задоволення. Наносите аромат у себе вдома, а якщо дуже потрібно його оновити протягом дня — в закритій кабінці туалету. Можна також купити флакон із аплікатором-ролером або тверді парфуми.

Як збільшити стійкість парфумів

Що робити, щоби аромат тримався довго і нікому не заважав. Багато людей однією з головних ознак гарного аромату вважають високу стійкість. Бажання пахнути з ранку до вечора цілком зрозуміле. Але парфумерні хіміки наполягають: стійкість — не ознака якісних парфумів, а лише «технічна характеристика», яка залежить від складових композиції. І вже точно не можна змусити запах триматися довше, якщо добре оббризкатися з флакона з голови до ніг. Це, як мінімум, негуманно по відношенню до оточуючих, та і в цілому загалом безглуздо. Незабаром від інтенсивного аромату у вас настане ольфакторна втома і ви перестанете відчувати свій парфум. Є ефективніші методи.

Exit mobile version