Site Logotype
Салон краси Цирульня на Єленській

11 питань про літній догляд за шкірою

Як доглядати за шкірою влітку
Висока температура повітря на вулиці, низький рівень вологості у приміщенні, щоденні сонячні ванни та УФ-індекс, що досягає 10. Погодні умови влітку змушують нас змінити не лише гардероб, а й тактику догляду за шкірою.
Яку косметику вибирати для екстремальної спеки? А які баночки, навпаки, варто відкласти до осені? Відповідаємо на найпоширеніші питання про літню б’юті-рутину.

1. Чи потрібно міняти влітку звичний крем?

Швидше за все, текстура денного крему, яким ви користувалися в холодну погоду, влітку видасться надто важкою. Особливо це стосується людей з тонкою чутливою або сухою шкірою, яку в осінньо-зимовий період «укутують» у щільний бальзам або крем. Більш комфортними будуть легкі текстури: емульсія «масло у воді» для сухої шкіри, флюїд для нормальної та комбінованої, гель – для жирної та проблемної.
До речі, засіб для вмивання теж варто вибрати легше, якщо цього хоче ваша шкіра. Тоді замість очищувальної олії використовуйте пінку або гель.

2. Які компоненти обов’язково мають бути у складі косметики?

Обов’язково – антиоксиданти. Влітку на шкіру щодня впливає ультрафіолет, який у поєднанні з міським смогом стає одним із найпотужніших факторів оксидативного стресу і, як наслідок, старіння. Тому дерматологи радять використовувати косметику, у складі якої є відразу кілька речовин з антиоксидантною активністю, таких як вітаміни С та Е, астаксантин, ресвератрол, куркумін, альфа-ліпоєва кислота. Великим плюсом стане наявність у списку інгредієнтів екстрактів зеленого чаю, граната, сливи какаду, женьшеню, гінко білоба.

3. Яку косметику краще не використовувати?

Чистий ретинол (вітамін А) руйнується за впливу УФ-променів, причому провокує пігментацію. Тому в період високої сонячної активності ретиноломістні засоби рекомендується замінити на креми з рослинними аналогами цієї речовини – бакучіолом або екстрактом метеликової квасолі. Працюватимуть вони схожим чином — коригуватимуть ознаки старіння вікової шкіри, зменшуватимуть прояви акне у проблемній. При цьому фоточутливість не підвищуватимуть.

4. Засоби з кислотами також краще виключити?

В ідеалі – так, вони підвищують фоточутливість. Але якщо відмовлятися від них повністю не хочеться, дотримуйтесь простих правил: використовуйте продукти зі слабкою концентрацією фруктових або саліцилової кислот на ніч, а вдень не забувайте наносити сонцезахисний засіб. Інший варіант – перейти на засоби з РНА-кислотами. На відміну від АНА-і ВНА-кислот, полігідроксикислоти (наприклад, лактобіонова) більш м’які за рахунок того, що працюють тільки на поверхні рогового шару епідермісу.

5. Чи обов’язково під санскрин наносити денний крем?

Залежить від складу. Якщо санскрін виконує лише функцію екрана від УФ-випромінювання, застосовувати без крему-основи його справді не варто. Але сучасні сонцезахисні формули найчастіше багатофункціональні і, крім фотозахисту, націлені на догляд — зволоження, матування, ліфтинг тощо. Такий SPF-крем можна використовувати як самостійний засіб. Ця категорія продуктів особливо актуальна для власників жирної шкіри з широкими порами – останніми буде менше шансів забитися.

6. Чи потрібний санскрін тим, хто користується тональним засобом з SPF?

Пудра або тональний крем з SPF забезпечать шкірі додатковий захист, але повністю покладатися на них не варто. Необхідна кількість санскрину – 2 мг на 1 квадратний сантиметр шкіри, або чверть чайної ложки на обличчя. Це багато навіть для звичайного крему. Нанести стільки тонального засобу ви навряд чи захочете, адже обличчя перетвориться на маску.

7. Якщо в спеку обличчя набрякає, як цьому запобігти?

Насамперед дотримуйтесь питного режиму і правильно харчуйтеся. У спеку допомагайте організму підтримувати мінеральний баланс і відмовляйтеся від солі. Тимчасово переходьте на легкі страви із невеликою кількістю тваринного білка. Косметику обирайте на основі компонентів, які зміцнюють судинну стінку (вітамін К), а також мають дренажний ефект (кофеїн, екстракт кінського каштану).

8. Чим швидко та ефективно освіжити шкіру протягом дня?

Можна вмитися прохолодною водою, але відразу ж після цього доведеться нанести зволожуючий крем. В іншому випадку краплі вологи почнуть випаровуватися зі шкіри, що призведе до зворотного результату – відчуття сухості та стягнутості. Те ж правило дотримуйтесь, якщо звикли освіжатися гідролатом у спреї або термальною водою: запечатуйте вологу кремом або відразу після зрошення промокніть обличчя серветкою.

9. Що робити, якщо шкіра обгоріла на сонці?

Спочатку скажемо, чого робити не треба: мазати олією, ні натуральною, ні косметичною. Масляна плівка обгорілої шкіри замість полегшення принесе порушення теплообміну і лише посилить неприємні відчуття. Отже, для початку шкіру потрібно охолодити. Найпростіший спосіб – прохолодний душ або компрес. А потім нанести заспокійливий та/або зволожуючий засіб: гідрогелеву маску, легке молочко, гель або спрей з пантенолом та охолоджувальними інгредієнтами (екстракти огірка та кавуна, ментол та екстракт евкаліпту).

10. Чи є правила щодо літнього догляду за шкірою повік і губ?

Правило лише одне – захищати від ультрафіолету. Для цього найкраще підходить санскрін у стіку – він не перевантажує тонку шкіру у цих зонах. Якщо шкіра губ обгоріла, стала грубою і лущиться, не зашкодить ексфоліація, наприклад, за допомогою меду, що зацукрився. Він відлущить ороговілі клітини і наситить шкіру.

Share