Site Logotype
Салон краси Цирульня на Єленській

Stay Hydrated: правдиві факти і помилкові думки про воду

Регулярне споживання води відмінно позначається на стані шкіри та фігури, а також впливає на загальне самопочуття. Не дивно: кожна клітина складається з води на 75%, мозок — на 85%, кров — на 94%.
Про те, як потрібно пити воду, написано досить багато: правдиво і не дуже. Розберемося, що правда, а що помилка.

МІФИ ПРО СПОЖИВАННЯ ВОДИ:

  • Не можна пити ввечері. Багато хто пов’язує набряклість з надлишком води в організмі, проте все навпаки: рідина в тканинах затримується при зневодненні. *Замисліться: під час сну організм залишається без вологи на 6-9 годин. При цьому з диханням і потім за ніч може випаровуватись до 300 мл. Склянка води перед сном допоможе це заповнити.
  • Не можна пити воду до та під час їжі. Нібито вона розбавляє концентрацію шлункового соку, що заважає травленню. Насправді, склянка води за 30 хвилин до їжі активує роботу шлунку і допомагає не переїдати. Також вода і рідини в цілому досить швидко залишають шлунок — не впливають на травлення під час їжі, особливо негативно. А ось від щедрого пиття після їжі рекомендуємо відмовитися, щоб не перевантажувати наповнений шлунок.
  • Щоб виконати добову норму, потрібно пити чисту воду. Це не зовсім так. Так, вода активніше за інші напої та продукти усуває зневоднення. Однак рідини з вмістом білків, вуглеводів та жирів роблять процес гідратації більш тривалим та стабільним. Наприклад, молочні та кисломолочні продукти допомагають затримувати рідину всередині клітини завдяки високому вмісту калію. А багато овочів та фруктів складаються з води більш ніж на 90%. Вода — важливий елемент хорошого самопочуття, проте її споживання не потребує особливого контролю, як це може здатися.

РЕЗЮМУЄМО основні моменти, які варто враховувати:

  1. Пийте, орієнтуючись на спрагу та побажання. Насправді немає доказів, що надмірна кількість води створить із організмом диво.
  2. Не нехтуйте водою під час тренувань, перед сном та за 30 хвилин до їжі, а також після того, як прокинетесь.
  3. Не випивайте велику кількість рідини залпом, щоб не перевантажувати шлунок та серце.
  4. Намагайтеся пити воду кімнатної температури. Охолоджені напої варто споживати повільно та маленькими ковтками.
  5. Пийте смачну воду або робіть її такою за допомогою цитрусових, ягід та м’яти, щоб отримувати задоволення від корисної звички.

З турботою про Вас та Вашу красу, «Цирульня на Єленський»

Share