Site Logotype
Салон краси Цирульня на Єленській

Як запобігти появі і позбутися від пігментних плям

Гіперпігментація, наряду із зморшками, – одні з найпоширеніших ознак вікових змін шкіри. Якщо в юності клітини справно виробляють меланін у відповідь на UV-випромінювання, то з віком цей процес може порушитися. Нерівномірне, «неправильне» вироблення пігменту меланоцитами і призводить до появи пігментних плям. Часто пігментація є супутником гормональних змін, наприклад, під час вагітності. У нормі всі подібні симптоми повинні пройти самі собою, коли стабілізується гормональний фон. Але на практиці зустрічається і зворотне.

Використовуйте захист від сонця

Пігментація – та проблема, яку дійсно набагато легше запобігти, ніж вирішити. І головний помічник у цьому – хороший сонцезахисний засіб. Визначити, чи потрібен вам захисний крем, допоможуть метео додатки, що показують поточний UV-індекс у вашому регіоні. Якщо він менше 3, без захисту можна обійтися, від 3 до 5 – скористайтеся денним або тональним кремом з SPF 15-20. Якщо UV-індекс вище 5, наносьте на шкіру спеціальний санскрін або, наприклад, BB-крем з SPF не менше 30.
Пам’ятайте, що на шкіру впливають UV-промені двох типів: UVA і UVB. Перші не викликають сонячного опіку, але призводять до глибоких пошкоджень клітин, тому берегти шкіру необхідно від тих, і від інших. По можливості вибирайте сучасні санскріни, які містять фізичні фільтри повного спектра. Підказка – на упаковці таких продуктів зазвичай позначені абревіатури UVA + UVB або PA ++.
Боротися з вже проявившоюся пігментацією починайте якомога раніше – прибрати застарілі пігментні плями своїми силами практично неможливо. На жаль, більшість ефективних освітлюючих продуктів з активним сонцем несумісні, так що на час лікування доведеться подружитися з кремом з SPF 50 і вже точно скасувати поїздки на пляж.

Регулярно робіть пілінг

Почати терапію варто з пілінгів. Який саме підходить вашій шкірі, краще підбирати разом з косметологом, як і тривалість курсу.

Лазерна видалення

Видалення пігментних плям і веснянок з допомогою лазерних систем – безболісно і дуже ефективно. Швидко і безслідно. Кілька коротких процедур, і ви знову можете похвалитися рівним кольором шкіри. У більшості випадків пігментація повністю зникає. Без побічних ефектів. Ніяких опіків, рубців або інших негативних наслідків.

Домашній догляд

З доглядаючих засобів знадобляться різноманітні креми і сироватки, що містять арбутин, вітамін С, невеликий відсоток саліцилової кислоти. Ці компоненти освітлюють шкіру, вирівнюють її колір і стимулюють оновлення. Вони вважаються абсолютно безпечними і можуть застосовуватися навіть в теплу пору року (зрозуміло, в поєднанні з серйозною UV-захистом). Такого роду продукти ефективні для лікування «свіжих» і не дуже великих пігментних плям.

Включіть в догляд засоби з ретинолом

Ще один ефективний засіб для боротьби з пігментацією – косметика на основі ретинолу. Похідні вітаміну А не просто відбілюють, але дають комплексний ефект: покращують тургор шкіри, зменшують зморшки, стимулюють клітинну активність. Ретиноїди також підвищують чутливість шкіри до ультрафіолету і тому підходять лише для осінньо-зимового періоду. Важливий момент – в поєднанні з кислотами вони часто викликають роздратування шкіри. Так що вибирайте щось одне або чергуйте кислотну косметику з ретинолової, не забуваючи про якісне зволоження і живлення шкіри.
І, звичайно, любіть себе – пам’ятайте, ви прекрасні в будь-якому вигляді: і з веснянками, і з сонячними плямами, і з будь-якими іншими особливостями шкіри!

Share